Józefów

i

Autor: FB Oddział ginekologiczno położniczy RSS

Poród nie musi oznaczać bólu. Będą znieczulenia zewnątrzoponowe w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

2023-03-08 14:14

Poród nie musi oznaczać bólu. Radomski Szpital Specjalistyczny od dziś oferują kobietom rodzącym znieczulenie zewnątrzoponowe. Dzięki temu ból jest mniejszy a sama akcja porodowa przebiega sprawnie.

Znieczulenie zewnątrzoponowe będzie stosowane na życzenie pacjentki i po konsultacji z anestezjologiem, który obejmuje ją opieką podczas całego porodu. Szpital kilka miesięcy przygotowywał się do wprowadzenia nowej usługi.

- To coś, na co na pewno pacjentki czekały. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy im takie znieczulenie zaproponować. To znacznie przyspiesza przebieg porodu i pozostaje bez wpływu na wzrost powikłań okołoporodowych czy stan noworodka. Samo przygotowanie trwało kilka miesięcy. Chodziło nie tylok o odpowiednie wypracowanie zasad współpracy z lekarzami anestezjologami, ale też odpowiednie przeszkolenie lekarzy i położnych z naszego oddziału. Szkolenia miały charakter praktyczny i odbywały się w innych szpitalach gdzie takie znieczulenie jest wprowadzone - mówi Martyna Stępniewska zastępca kierownika oddziału ginekologiczno- położniczego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Przypomnijmy. Pod koniec 2022 roku znieczulenia zewnątrzoponowe zostały wprowadzone w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE