Szpital w Kozienicach

i

Autor: SZPITAL KOZIENICE

Ponad 60 mln zł długu Szpitala Powiatowego w Kozienicach!

2022-10-11 12:05

Szpital Powiatowy w Kozienicach ma problemy finansowe - wszystko przez wciąż rosnącą inflację oraz zobowiązania kredytowe, jakie zostały zaciągnięte w przeszłości. Dług lecznicy wynosi obecnie ponad 60 mln zł.

Jak tłumaczą władze Szpitala Powiatowego w Kozienicach, problemy finansowe trwają od lat. Wszystko przez kredyty, których obecnie lecznica nie jest w stanie spłacić.

Obecnie to jest ponad 60 mln zł długu. To przez kredyty zaciągnięte w latach 2012-2018. Obsługa tego długu w zeszłym roku nas kosztowała 6,5 mln zł, a w tym roku liczymy, że nawet przy zmianie form, będzie to nas kosztować około 10 mln - powiedział nam mgr Roman Wysocki, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

Dodatkowo lecznica boryka się z wciąż rosnącą inflacją, co wpływa na dostawy lekarstw i artykułów medycznych.

Mamy wiele faktur przeterminowanych, niezapłaconych w odpowiednim czasie, z czego wynikają naliczenia odsetek i problemy z harmonogramem dostaw. Dostawcy żądają od nas najpierw zapłaty, a potem dopiero chcą dostarczać towar - dodaje dyrektor szpitala w Kozienicach. - Ze względu na to, że ceny na wszystkie dostawy artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania szpitala, czyli leków, materiałów opatrunkowych i tym podobnych wzrosły od 30 do nawet 100 %. Mamy na ten dzień wypowiedzianych już ponad 40 umów na dotychczasowych warunkach. Wszystko po to, by zawrzeć nowe, zwiększające ceny poszczególnych artykułów.

Do końca tego roku lecznica planuje spłatę zobowiązań wynoszących około milion złotych miesięcznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE