Policjanci zlikwidowali w Radomiu nielegalną fabrykę papierosów [FOTO]

2022-08-02 13:34

Funkcjonariusze zatrzymali w Radomiu prawie 400 tys. podrabianych papierosów, ponad 600 kg krajanki, 4 maszyny do produkcji oraz 530 litrów spirytusu. Sześć osób trafiło do tymczasowego aresztu z zarzutami działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

25 lipca 2022 r. na terenie Radomia i okolic funkcjonariusze lubelskiej KAS, KWP oraz CBŚP weszli do 12 miejsc, w których mogły znajdować się nielegalne towary.

Jednym z przeszukanych miejsc był magazyn, w którym prowadzona była produkcja papierosów. Na miejscu, na gorącym uczynku zatrzymano jedną osobę.

Zabezpieczono cztery maszyny do nabijania gilz papierosowych, prawie 400 tys. szt. papierosów, 610 kg ciętego tytoniu, 530 litrów spirytusu, a także gilzy papierosowe, filtry i opakowania na papierosy. Gdyby towar trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i VAT ponad milion zł.

Do aresztu trafiło 6 osób, w tym dwóch obcokrajowców. Postawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów akcyzowych – w tym co najmniej 20,5 mln szt. papierosów i blisko 12 ton krajanki tytoniowej.

Straty budżetu państwa z tej przestępczej działalności to co najmniej 35 mln zł. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE