pokaz Borki

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Pokaz ratownictwa wodnego nad zalewem na Borkach

2023-02-02 14:24

Ferie to czas odpoczynku od szkoły, ale też czas podczas którego powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie innych. O tym przypomnieli uczniom policjanci i strażacy podczas pokazu ratownictwa nad zalewem na Borkach.

Jak zachować się na drodze, zamarzniętym jeziorze? jak zadbać zimą o bezpieczeństwie swoje i innych? - o tym można było dowiedzieć się podczas pokazu ratownictwa wodnego nad Zalewem na Borkach. Mimo zimna i deszczu młodzi ludzie szybko przyswajali wiedzę.

- Dzisiejsza lekcja jest o bezpieczeństwie zimą i w trakcie ferii. Swój pokaz przygotowali dzisiaj Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pokazali w jaki sposób można ratować człowieka, który wpadł do wody bądź pod lód. W każdej możliwej chwili chcemy przekazywać informację dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Obecnie teraz na tę lekcje i pokaz przyszły dzieci z blisko 30 szkół z całego Radomia. Wspiera nas dzisiaj Państwowa Straż Pożarna, Straż miejska czy Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto - mówi mł ins. Karolina Krawczyk wydział prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Radomscy uczniowie znają zasady bezpieczeństwa.

- Kiedy coś się stanie i nie dajemy radę sami pomóc osobie powinniśmy zadzwonić pod numer 112 - mówiła naszemu reporterowi 10 letnia Ola. - Nie można zjeżdżać na sankach z górki, która jest blisko torów kolejowych albo drogi gdzie jeżdżą samochody - mówi nam 8 letni Kuba.

A na ferie na Mazowszu trzeba chwilę poczekać, bo te rozpoczynają się 13 lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE