air show

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Piloci z 18 krajów wezmą udział w radomskich pokazach Air Show 2023

2023-03-20 13:41

Piloci z 18 krajów zadeklarowali swój udział w pokazach Air Show, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia. Na niebie będziemy mogli zobaczyć przede wszystkim solistów, ale także zespoły akrobacyjne.

Będą Czesi, Finowie, Szwajcarzy, Niemcy, Koreańczycy i Amerykanie - powiększa się lista krajów, które wezmą udział w pokazach Air Show, które zaplanowano na koniec sierpnia. Na niebie można będzie zobaczyć jedne z najnowocześniejszych i najbardziej znanych samolotów na świecie.

- Swoją obecność na imprezie potwierdziło połowa krajow do których wysłaliśmy zaproszenie. Już dzisiaj mogę powiedzieć,że mamy potwierdzenie z 18 krajów. Dzisiaj dostalismy informację o występie greckiego solisty na F16. Ponadto na niebie zobaczymy myśliwiec F-16 z Belgii „Dream Viper”, Saab JAS-39C Gripen z czeskich sił powietrznych, F/A-18C Hornet z Finlandii, Rafale Solo Display z Francji oraz F-16 z Danii. W powietrzu zaprezentuje się zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II - mówi ppłk Magdalena Busz rzecznik Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2023.

Pokazy odbędą się w ostatni weekend sierpnia. Nowością podczas tegorocznych pokazów ma być pokaz po zapadnięciu zmroku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE