Czarni- Resovia

Autor: Cerrad Enea Czarni Radom

Pewne zwycięstwo pod złotym sufitem

2020-02-11 11:41

Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom przerwali passe 3 porażek z rzędu i pokonali na własnej hali Asseco Resovię Rzeszów 3:0. Sety kończyły się do 15, 17 i 19. Dla podopiecznych Roberta Prygla była to 7 wygrana w tym sezonie

Każdy z setów rozpoczynał się od wysokiego prowadzenia wojskowych. Radomscy siatkarze dobrze bronili jak i skutecznie atakowali. Dominującymi w tym drugim elemencie był Karol Butryn i Brenden Sander, którzy łącznie zdobyli 37 punktów. Dzięki zwycięstwu Wojskowi awansowali z 13 na 8 miejsce w tabeli.

Byłem przekonany, że będzie to bardzo długi mecz, bardzo nerwowy i bardzo zacięty a taki nie był. Wielki szacunek dla naszych zawodników bo to był mecz bardzo ciężki, jeśli chodzi o obciążenie psychicznie. Wyszliśmy odważnie, bardzo zmotywowani i pewni siebie i to nam bardzo pomogło - mówił po meczu trener Wojskowych Robert Prygiel

W następnej kolejce Wojskowi podejmą na własnej hali lidera tabeli Verve Warszawa. Mecz w sobotę (15 lutego) w hali MOSIR przy Narutowicza. Start o 14.45.

CERRAD CZARNI RADOM – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

CERRAD CZARNI RADOM: Kędzierski, Włodarczyk 5, Pajenk 7, Butryn 19, Sander 18, Ostrowski 9 oraz Ruciak (libero), Masłowski (libero), Protopsaltis, Firszt

ASSECO RESOVIA RZESZÓW: Shoji 1, Hoag 10, Krulicki 5, Scuhlz 5, Buszek, Kalembka 1 oraz Perry (libero), Kosok, Komenda 1, Bartman 3, Achrem 4, Marechal 3, Mariański (libero)

MVP: Brenden Sander