Pandemia nie tylko obniżyła ich dochody - Co zmieniło się w pracy radomskiej gastronomii?

2020-12-16 14:28
Zdjęcie poglądowe
Autor: Pixabay

Ze względu na pandemię, restauratorzy muszą ograniczać swoje usługi do dań na wynos, co obniżyło ich zarobki. To nie jedyna zmiana jaka weszła w ich życie zawodowe.

Pandemia znacząco wpłynęła na radomskich restauratorów. Obecnie gastronomia ogranicza swoje działania do dań na wynos. Dla niektórych lokali oznaczało to zmiany w sposobie pracy. Mówi Kamil Wójtowicz, wieloletni restaurator działający przy ul. Kieleckiej:

Jeszcze z początku tego roku nie byliśmy w ogóle dostosowani. Dopiero w trakcie roku, podczas pierwszego lockdownu, zaczęliśmy się uczyć tego w jaki sposób możemy pracować. Ten drugi lockdown, przyniósł pewne rozwiązania, które zaczerpnęliśmy z pierwszej połowy roku. Na ten moment pracujemy w reżimie obostrzeń dotyczącą wynosów. Praca jest dość ciężka w tych czasach, chociażby ze względu na to że nie jesteśmy w stanie realizować wszystkich naszych usług. To jest tylko ułamek tego co jesteśmy w stanie zrobić.

Dodatkowo, w okresie od września do grudnia zazwyczaj było organizowach wiele imprez okolicznościowych. Ze względu na pandemie jest to niemożliwe, a to ogranicza dochód radomskiej gastronomii.

ESKA XD #012
Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE