Otwarto nowy pawilon szpitala w Pionkach

2021-11-22 17:23
pionki szpital
Autor: FB powiat radomski

Jest instalacja tlenowa, nowy blok operacyjny, urządzenia rentgenowskie i USG. W Pionkach otwarto nowy pawilon tamtejszego szpitala powiatowego. Znajdą się tam oddziały zabiegowe: chirurgia, ginekologia i izba przyjęć.

Dzisiaj oddano do użytku dwukondygnacyjny budynek gdzie będą się mieścić oddziały zabiegowe, izba przyjęć i poradnie oraz nocna i świąteczna opieka medyczna. W sumie na dwóch piętrach będzie blisko 100 rożnych pomieszczeń w tym dwuosobowe sale dla chorych.

- Od ponad 20 lat tylko mówiło się o potrzebie budowy nowego szpitala powiatowego w Pionkach. Zrobiliśmy to, choć było to bardzo ambitne i trudne wyzwanie. Dzięki pracy wielu osób pokazaliśmy jednak, że nie boimy się takich wyzwań. Chcemy, aby był to najnowocześniejszy szpital w regionie, z odpowiednią kadrą lekarską i pielęgniarską – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski. - Chcemy skonsolidować szpital w Pionkach w jednym miejscu. Ono generuje różne problemy organizacyjne i finansowe. Mamy nowy budynek, nowy sprzęt za 27 milionów złotych. Sama budowa to 16 milionów, 11 milionów to sprzęt medyczny. Dzisiaj udostępnimy plac budowy pod stworzenie kolejnego pawilonu zachowawczego za 40 milionów złotych. To pieniądze, które są już zabezpieczone.

Z nowego miejsca cieszą się przede wszystkim lekarze

- Jest to ten dzień na który długo czekaliśmy. I chciałem podziękować tym, którzy przyczynili się do powstania tego szpitala. Do tej pory mieliśmy trudne warunki, bo trudno sobie wyobrazić szpital bez windy- gdzie trzeba pacjentów nosić na noszach. Minął rok i mamy szpital. Mamy szpital, który zabezpieczy nasze marzenia zabiegowe, zabezpieczy potrzeby pacjentów i pionkowszczan - mówi lekarz chirurg dr. Krzysztof Jakubowski.

Pacjenci pojawią się w nowym pawilonie pionkowskiego szpitala na początku przyszłego roku.