Od czerwca na nowych zasadach będą otwarte sądy

2020-05-22 15:15 Wojciech Wójcikowski
sąd
Autor: Wojciech Wójcikowski

Od 1 czerwca w Radomiu mają zostać otwarte sądy. Rozprawy będą odbywać się normalnie, ale wdrożone zostaną specjalne środki ostrożności.

Przypomnijmy. Rozprawy w radomskim sądzie zostały odwołane od połowy marca do odwołania. Teraz na mocy kolejnej ustawy Tarcza antykryzysowa 4.0 sędziowie mają wrócić do orzekania. Zarówno pracownicy jak i interesanci będą musieli przestrzegać zasada sanitarnych. Podobnie jak w innych miejscach publicznych w radomskim sądzie obowiązkowe będą rękawiczki i maseczki. Wydzielone tez zostaną specjalne strefy ruchu. Środki bezpieczeństwa zostaną wprowadzane także na salach sądowych.

- Między rozprawami będą przerwy na dezynfekcje. Sale będą wietrzone podczas przerw. Sędziowie będą prowadzili postępowania w przyłbicach, ewentualnie maseczkach - mówi Arkadiusz Guza rzecznik radomskiego sądu. - Dodatkowo miejsce prowadzenia rozpraw będzie oddzielone pleksą od części dla obrony i prokuratora.  Rozprawy będą się rozpoczynać o godzinie 7.45. Nie będzie systemu rotacyjnego czy zmianowego. Będzie można skorzystać z biura podawczego i czytelni. Do każdego budynku sądu będzie mogła wejść określona liczba osób. Ochrona będzie kontrolowała ilość osób w sądach. Wszystkie zmiany są konsultowane ze stacją sanitarno-epidemiologiczną w Radomiu.

Wszelkie informacje o wprowadzonych zmianach można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych sądów.