Nowoczesny sprzęt trafił do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego podczas pandemii

2022-07-04 12:47
maszyna
Autor: źródło UM Radom

Sprzęt za w sumie 16 milionów złotych trafił Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w trakcie pandemii . Teraz będzie służył w diagnozowaniu pacjentów. Pieniądze na doposażenie szpitala pochodziły z kasy miasta i województwa mazowieckiego.

Tomograf komputerowy, aparat RTG, ambulans sanitarny, monitor hemodynamiczny, respiratory, defibrylatory, kardiomonitory, środki ochrony indywidualnej- to sprzęt o jaki wzbogacił się miejski szpital. Miasto w czasie pandemii przeznaczyło na wsparcie lecznicy 6 mln zł, a Urząd Marszałkowski - 10 mln zł.

- Jestem przekonany, że ten wysokiej klasy sprzęt będzie służył przez wiele lat, nie tylko w czasie walki z covidem, ale też na co dzień będzie pomocny w niesieniu pomocy potrzebującym. Oczywiście jeśli będzie taka potrzeba, to w dalszym ciągu będziemy szukać pieniędzy na zakup kolejnego sprzętu - zadeklarował wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Radomski Szpital Specjalistyczny ma już nowy sprzęt, ale przed lecznicą kolejne zadania. Jednym z nich jest rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

-To projekt, który jest wyceniany na 44 mln złotych. W budżecie miasta mamy zarezerwowane pieniądze na wkład własny i liczyliśmy na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Tych pieniędzy niestety nie ma, dlatego wystąpimy o subwencję z budżetu państwa. Mam nadzieję, że nasze starania wesprą też parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Przypomnijmy. Obecnie w szpitalu trwa przenoszenie oddziału rehabilitacji do budynku przy ul. Narutowicza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE