Nowy drogowskaz Radom

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Nowe znaki drogowe w Radomiu. Pomogą dojechać do instytucji

2021-07-12 11:15

Nowe drogowskazy stanęły między innymi na ulicy Struga czy 25 czerwca. Pomogą one dojechać do Urzędu Miejskiego. Pojawiły się także informujące o tym, jak dojechać do Starostwa Powiatowego czy na Komendę Policji.

Znaków dokładnie stanęło ponad 40, informujących o tym, w którą stronę trzeba jechać, by dojechać na przykład do Urzędu Miejskiego. Drogowskazy prowadzące do magistratu pojawiły się przy ulicach Kelles-Krauza, Struga, Malczewskiego, Wernera, Słowackiego, Żeromskiego, 25 Czerwca i Niedziałkowskiego.

Z kolei do Starostwa Powiatowego przy ulicy Mazowieckiego na Glinicach można łatwiej trafić dzięki znakom ustawionym przy ulicach Słowackiego, Zagłoby, alei Grzecznarowskiego, Staroopatowskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża. W obu przypadkach drogowskazy kierują na miejsce od głównych ulic - czytamy na stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Komnikacji.

Na ulicach miasta stanęły także znaki prowadzące do szpitali czy Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji. Z kolei przy ulicach wlotowych do miasta stanęły drogowskazy informujące o obiektach turystycznych w Radomiu.

Przy ulicach Warszawskiej, Kozienickiej, Zwolińskiego, Słowackiego, Kieleckiej, Wolanowskiej i Przytyckiej, czyli przy drogach wlotowych do miasta, pojawiły się ponadto znaki E-22c, informujące o obiektach turystycznych w Radomiu. Grafiki mogły być tylko trzy, dlatego po uzgodnieniach z magistratem wybór padł na gotycki kościół i klasztor Ojców Bernardynów, XIX-wieczne centrum miasta (deptak i okolice) oraz Muzeum imienia Jacka Malczewskiego przy Rynku - czytamy na stronie MZDiK.

W poprzednich latach na ulicach Radomia pojawiły się też znaki prowadzące między innymi do lotniska, urzędów skarbowych czy Muzeum Wsi Radomskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE