Nowe światła przy szkole muzycznej

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Nowe światła przy szkole muzycznej już działają!

2022-04-12 11:03

Kilka dni temu uruchomiono nowe światła na ulicy 25 czerwca. Mają one poprawić bezpieczeństwo dzieci uczęszczających na zajęcia do Zespołu Szkół Muzycznych.

To trzecie takie światła w Radomiu. Na ulicy 25 czerwca przy szkole muzycznej wybudowano wzbudzaną sygnalizację świetlną.

O powstanie świateł w tym miejscu apelowali rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia do szkoły. Sygnalizatory stanęły w ciągu czterech miesięcy.

Zakres robót w tym miejscu obejmował między innymi montaż studzienek, układanie kabli i oczywiście montaż nowej sygnalizacji - zarówno na masztach, jak i na wysięgnikach. Wymieniona została ponadto nawierzchnia odcinka ulicy i fragmentów chodników. Przed pasami zostały zainstalowane listwy świecące się na czerwono i zielono - zależnie od tego, jaki sygnał dla pieszych jest wyświetlany. Światła zostały skoordynowane z tymi u zbiegu z ulicą Kelles-Krauza - powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskieg Zarządu Dróg i Komunikacji.

Koszt budowy świateł na ulicy 25 czerwca to około 200 tysięcy złotych. Przypomnijmy - podobne, wzbudzane światła działają także na ulicy Czarnieckiego - przy skrzyżowaniu z Zieloną i z Folwarczną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE