Niebezpieczne skrzyżowanie będzie przebudowane!

2022-01-14 12:06
skrzyżowanie Maratońska/Dębowa
Autor: źródło: screenshot Google Maps

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w ciągu najbliższych trzech miesięcy planuje ogłosić przetarg na przebudowę skrzyżowania Maratońska/Dębowa. Według wstępnych szacunków prace mają kosztować około 3,5 mln zł.

​Niebezpieczne skrzyżowanie do remontu! Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji bierze się za krzyżówkę ulicy Maratońskiej z Dębową.

Według założeń mają tam powstać światła.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji posiada już dokumentację projektową dla przebudowy skrzyżowania. To skrzyżowanie będzie w pełni zależne od sygnalizacji świetlnej, do tego zostanie ono powiększone o prawoskręt z ulicy Maratońskiej w ulicę Dębową. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo pieszych - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik MZDiK. - Planujemy ogłosić ten przetarg na I kwartał 2022 roku. Jeszcze nie znamy konkretnej daty, wiemy jednak, że orientacyjna wartość tego zadania to około 3,5 miliona złotych. Prace rozpoczną się jak tylko wyłonimy wykonawcę.

Na razie nie wiadomo kiedy miałyby zakończyć się prace przy przebudowie skrzyżowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE