Nie mogą patrzeć jak inni popełniają błędy. Zapraszają na randkę z polskim [AUDIO]

2020-03-05 11:35
Randka z polskim
Autor: pixabay

Polecają Żeromskiego, Lema czy Miłosza i chcą wpłynąć na dbałość o ojczystą mowę wśród rówieśników. „Randka z polskim” to projekt uczennic VI liceum z Radomia. Powstaje w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

„Randka z Polskim" to projekt społeczny promujący czytanie i używanie poprawnej polszczyzny. Głównym kanałem komunikacji autorek projektu z jego otoczeniem to media społecznościowe. Główny Urząd Statystyczny bada zainteresowanie rodaków czytelnictwem. Na ten moment tylko 37% deklaruje czytanie przynajmniej jednej książki w roku. One chcą to zmienić.

Część prowadzących akcję odwiedziła nasze studio i opowiedziała o tym dlaczego to robią i co maja nadzieję zmienić. Z materiału dowiecie się również więcej o „Zwolnionych z teorii” i doświadczeniach uczestników olimpiady.

O "Randce z polskim" z Andżeliką Bursą i Wiktorią Trynkos z VI LO
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE