Nie kradnij stroiszu - apelują leśnicy.

i

Autor: pixabay

Nie kradnij stroiszu – apelują leśnicy.

2022-10-21 11:10

Wielkimi krokami zbliża się święto zmarłych. To czas nie tylko zadumy, ale również wzmożonej aktywności złodziei stroiszu z lasu. Sprawcą kradzieży grozi nie tylko mandat, sprawa może zakończyć się w sądzie.

Straż leśna zaczyna wzmacniać kontrolę w lesie, by udaremnić kradzieże stroiszu jodłowego. Gałązki wykorzystywane są do produkcji wieńców czy ozdób. - Aktualnie odnotowujemy jeszcze małą aktywność osób zajmujących się tym procederem - mówi Hubert Ogar z Nadleśnictwa Radom:

W tym roku prawdę mówiąc odnotowaliśmy mniej tych przypadków. W zeszłym roku o tej porze mieliśmy więcej spraw jeśli chodzi o kradzież stroiszu, jednak zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek, a do 1 listopada zostało jeszcze parę dni, więc myślę, że aktywność złodziei stroiszu dopiero przed nami.

- Kontrolujemy lasy na różne sposoby, by udaremnić kradzieże – dodaje Ogar:

W strategicznych miejscach są kamery, cały czas patrolujmy las, więc pilnujemy tego lasu, aby to młode pokolenie lasu mogło wyrosnąć i każdy z nas, żeby się mógł tym cieszyć.

Okaleczone drzewa zwykle obumierają i trzeba je w całości wyciąć. Za kradzież stroiszu grozi mandat do 500 złotych. Sprawa może być też skierowana do sądu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE