Autobusy

i

Autor: Źródło: facebook.com/people/Miejski-Zarząd-Dróg-i-Komunikacji-w-Radomiu

Nie będzie podwyżek cen za bilety autobusowe

2022-10-25 8:30

Radni nie zgodzili się na przyjęcie projektu uchwały który zakładał podniesienie cen. Więcej o tym w artykule.

Ceny biletów za komunikacje miejską nie będą wyższe. Radni odrzucili związany z tym projekt uchwały podczas wczorajszej sesji. Władze miasta chciały podnieść opłaty ze względu na wzrost wydatków utrzymania komunikacji. Wynika to m.in. z rosnących cen paliwa czy inflacji.

Długo w ten sposób nie utrzymamy komunikacji: Dojdzie do cięć połączeń, ograniczenia siatki i do tego, że nasza komunikacja miejska będzie znacznie gorsza. - Przekonywał podczas sesji Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Projekt uchwały został odrzucony głosami 13 do 12. Dla części radnych pomysł podwyżek nie był przekonujący:

Wzrasta każdy jeden bilet, a jednocześnie rozmawiamy o podwyżce zarówno biletów jak i strefy płatnego parkowania. Ciężko mi tu znaleźć zachętę do korzystania z komunikacji miejskiej. - Powiedział Łukasz Podlewski, radny PiS.

Po odrzuceniu podwyżek cen biletów, prezydent Radomia, Radosław Witkowski zdecydował się wycofać trzy projekty uchwał w tym dotyczące wzrostu cen za strefę płatnego parkowania i ustalenia wysokości opłat w żłobkach wchodzących w skład Miejskiego Zespołu Żłobków "Radomirek". Prezydent zapowiedział że projekty powrócą na obrady.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE