śnieg wiosną

i

Autor: pixabay

Nadchodzi załamanie pogody. Są alerty IMGW dla regionu radomskiego

2023-03-27 16:06

Najpierw deszcz, potem śnieg a do tego wiatr. Nadciąga załamanie pogody. Synoptycy ostrzegają: będzie niebezpiecznie na drogach.

Alerty przed przymrozkami i oblodzeniem zostały wydane na popołudnie i wieczór 27 marca oraz na cały dzień 28. marca. W tym czasie należy się spodziewać załamania pogody. 

- Już popołudniu opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem będą stopniowo przechodziły w śnieg. Przy spadku temperatury będzie to skutkowało oblodzeniem - ostrzega Anna Woźniak, synoptyk IMGW. 

Jak dodaje w nocy można spodziewać się silnych - jak na tę porę roku -  przymrozków, nawet do minus pięciu lub sześciu stopni. Jednak niskie temperatury i opady to nie jedyne niebezpieczne zjawiska w pogodzie, zwłaszcza dla kierowców. Drogi będą śliskie a sytuację pogorszy wiatr. 

- Opadom towarzyszył będzie bardzo silny wiatr, osiągający prędkość  do 65 kilometrów na godzinę. To może powodować ograniczenie widzialności do 500 metrów - dodaje Anna Woźniak. 

Natomiast policja przypomina by w tak trudnych warunkach zwolnić i zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE