"Muzyczne Kaziki" przyznane. Finał odbył się online

2021-03-07 0:05 AD
Piotr Żak z zespołem zwycięzca Radomskich Kazików'2021
Autor: archiwum Resursy Obywatelskiej

Piotr Żak z zespołem otrzymują główną nagrodę w konkursie "Muzyczne Kaziki'21". Jury przyznało też trzy wyróżnienia. Tegoroczny finał, z powodu pandemii - odbył się online. Ostatnie prace i werdykt jury można zobaczyć w internecie, na stronie Resursy Obywatelskiej.

Jury, pod przewodnictwem Jerzego Skwarka, spotkało się na scenie Resursy Obywatelskiej. Jednak widownia pozostała pusta. Nie było też uczestników. Konkursowe utwory były prezentowane na telebimie. Jak podkreślali jurorzy najbardziej doskwierał brak publiczności i artystów. Spośród 14 nadesłanych piosenek, wybrano finałową 10. Decyzją jury otrzymał Piotr Żak z zespołem. W uzasadnieniu werdyktu podano, że wyróżnił się wyjątkowym profesjonalizmem oraz dojrzałością muzyczną i estradową. Laureaci otrzymają nagrodę finansową oraz możliwość występu w Przeglądzie Radomskiej Sceny Muzycznej 2021, który planowany jest latem. 

Wyróżnienia otrzymali zespół Rainforest, Jan Majewski i Tomasz Kraska. W tych wykonaniach, jurorów urzekła radość tworzenia, optymizm i przekaz dobrej energii.