Muzy Malczewskiego powiszą miesiąc dłużej! Dobra wiadomość dla miłośników sztuki

2020-02-03 13:06
Paulina Szymalak - Bugajska
Autor: Jakub Białczak Paulina Szymalak - Bugajska

Muzy Mistrza powiszą dłużej. Jeszcze przez miesiąc będzie można oglądać wystawę 'Moja dusza'. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego.

Muzy Mistrza powiszą dłużej. Jeszcze przez miesiąc będzie można oglądać wystawę „Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego. Muzeum imienia malarza zdecydowało się na ten krok ze względu na duże zainteresowanie. Placówka w ramach dodatkowego miesiąca ekspozycji zaplanowała dodatkowe wydarzenia. 16 lutego i 1 marca, o godz. 12.00 oprowadzi po niej Paulina Szymalak - Bugajska autorka wystawy.

"Moja dusza" pokazuje obrazy artysty z polskich kolekcji muzealnych między innymi z  Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznania, Fundacji im. Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu czy zbiorów prywatnych oraz własnych placówki w Radomiu. Tematem przewodnim wystawy jest portret i postać kobiety w twórczości Jacka Malczewskiego. Zobaczymy panie, które odegrały znaczące role w życiu artysty. Między innymi wywodzące się z rodzinnego kręgu malarza: matka, siostry, żona i córka. Są też inspiratorki jak Maria Balowa, mająca ogromny wpływ na rozwój twórczości malarza.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE