targi

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

wojsko

Można dotknąć sprzętu wojskowego i porozmawiać z żołnierzami. W Radomiu trwają Targi Służby i Pracy

2023-03-17 15:42

Można było zobaczyć wojskowe pojazdy, sprawdzić swoich sił na strzelnicy i dowiedzieć się jak wyglądają studia na uczelniach wojskowych. W Radomiu rozpoczęły się Targi Służby i Pracy.

Targi odbywają się na terenie szkól Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Umieszczono tm stoiska jednostek i szkół wojskowych. Przed szkołą ustawiono wojskowe pojazdy w tym czołg Leopard. Targi adresowane są głównie do osób młodych, którzy swoją przyszłość chcą związać z armią.

- Pokazujemy w Radomiu, ale także 15 innych miastach w kraju walory służby w wojsku polskim. To jest szczególnie ważne, jeżeli chodzi o realizację celów jakie stawia ustawa o obronie ojczyzny. To jest promocja służby, dobrowolnej służby wojskowej, terytorialnej służby wojskowej czy zawodowej służby wojskowej. Jestem przekonany, że wielu młodych ludzi będzie chciało związać swoje życie z armią - mówi wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Młodzi ludzie mogli na własne oczy dotknąć i zobaczyć sprzęt jakim dysponuje wojsko.

- Są potrzebne takie targi, żeby można było przyjść pooglądać co tu się dzieję. Można posłuchać to  co mają do powiedzenia wojskowi. Jestem w klasie wojskowej, bo fascynowałem się tym od małego, trafiła mi się w życiu okazja to trafiłem do klasy mundurowej - mówi naszemu reporterowi jeden z uczniów, który odwiedził targi.

Jutro drugi dzień targów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE