Możesz pomóc chorym i poszkodowanym dzieciom oddając maskotki - sprawdź jak

2021-11-25 16:45
Przynieś coś pluszowego dla dziecka chorego
Autor: FB/ V Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Radomiu

"Przynieś coś pluszowego dla dziecka chorego" - V liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Radomiu po raz kolejny organizuje zbiórkę maskotek dla poszkodowanych w wypadkach i chorych dzieci. Pluszaki trafią do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Zbiórka trwa do 17 grudnia

Ruszyła kolejna edycja akcji "Przynieś coś pluszowego dla dziecka chorego". Głównym celem inicjatywy jest wsparcie maskotką dzieci poszkodowanych w wypadkach i chorych. Zebrane maskotki trafią do Radomskiej Stacji Pogotowia Pogotowia Ratunkowego  - mówi Agnieszka Gierwatowska, nauczycielka z V Liceum Ogólnokształcącego im Romualda Traugutta i organizatorka akcji.

Ratownicy medyczni interweniując zawożą taką maskotkę, no i dzięki temu te dzieci troszeczkę się uspokajają, ale też cieplej i zwiększą odwagą i śmiałością podchodzą do ratowników. 

- Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, teraz też liczymy na zaangażowane mieszkańców miasta - dodaje Gierwatowska. 

W 2019 roku zebraliśmy ponad 1250 maskotek. W tej pierwszej edycji wzięło udział bardzo dużo osób, zarówno były to szkoły, różne instytucje, ale również osoby prywatne. Jest jedna zasada, maskotki muszą być albo nowe albo w idealnym stanie. 

Maskotki można dostarczyć do 17 grudnia do V LO im. Romualda Traugutta przy ulicy Traugutta 52 a  w godzinach 8.00 - 15.00oraz do Centrum Aktywności Seniora przy ulicy Traugutta 31/33 w godzinach 10.00 - 18.00.

Plakat promujący akcję zaprojektowała Daria Ryszkowska, uczennica klasy 3A.