Turniej o Puchar Braci Czachorów

Autor: DŻ

Młodzi piłkarze walczyli o Puchar Braci Czachorów [VIDEO]

2020-10-23 20:38

Za nami 22 Turniej Piłki Nożnej o Puchar Braci Czachorów. Zawody rozgrywano na boisku orlik przy liceum im. Krzysztofa Baczyńskiego w Radomiu. Wygrało PSP nr 3.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn z Radomia. Pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, drugie Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 a podium zamknęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2. Królem strzelców zawodów został Krystian Dryja, najlepszym bramkarze Wiktor Kopycki a Dawid Konopka najlepszym piłkarzem turnieju.

Spodziewaliśmy się tego, że zwyciężymy. Mieliśmy dobrą ekipę, każdy z nas gra w klubach piłkarskich. To nie jest dla nas zaskoczenie, już wcześniej wygrywaliśmy tego typu turnieje. Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w turnieju pokazali bardzo dobry poziom, każdy dawał z siebie 100% - mówił Krystian Dryja z PSP nr 3

W trakcie epidemii koronawirusa organizowanie tego typu imprez nie jest łatwe.

To bardzo nietypowy rok. Do turnieju zgłosiło się 17 drużyn, ale z powodu pandemii, kwarantanny w szkołach udział wzięło tylko 9. Mieliśmy wytyczne ze Szkolnego Związku Sportowego w jaki sposób zachować reżim sanitarny. Wydaje mi się, że udało nam się spełnić te wymogi. Fajnie, że udało się rozegrać ten turniej, bo jak wiadomo czas mamy nietypowy - mówił Dariusz Wziątek organizator turnieju, nauczyciel VII LO

Turniej toczył się w ramach 17 Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasze miasto w rozgrywkach powiatowych.