sala baner

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Inwestycje

Mieszkańcy trzech ulic przyszli na sesję, bo chcą utwardzenia swoich dróg

2023-03-27 19:28

Choć mieszkają na różnych ulicach to cel mają jeden. Chcą by z ich ulic zniknęło błoto. Mieszkań​cy z ulic Szeroka droga, Frontowej i Biegunowej przyszli na sesję i domagali się remontu swoich ulic.

Dwie pierwsze ulice miałyby zostać wykonane w ramach czynów społecznych natomiast Biegunowa z Radomskiego Programu Drogowego. Mieszkańcy przyszli na sesję, bo mają już dość mieszkania przy nieutwardzonych drogach. Latem problemem jest kurz, zaś zimą błoto i woda. Mieszkańcy z ulicy Szeroka Droga ponieśli już koszty związane z przygotowaniem drogi do remontu.

- Dwanaście lat toczymy batalie z urzędem miasta w sprawie budowy drogi. Chcieliśmy ją wybudować w czynach społecznych. Przygotowania zajęły nam 10 lat. MZDIK nie zrobiło nic i umyło ręce i odesłało nas do urzędu miejskiego. Przez 2,5 roku urząd nie zrobił nic żeby nam pomóc. Ponieśliśmy koszty, bo wydaliśmy 260 tys. złotych - mówi Edyta Koziełł przedstawiciel mieszkańców z ul. Szeroka Droga.

W tym roku pieniądze mogą znaleźć się na przebudowę ul. Biegunowej.

- Mieszkańcy ul. Frontowej i Szeroka droga od lat zabiegają o to, żeby wybudować drogi w ramach czynów społecznych. My staramy się pomóc mieszkańcom tak jak możemy. Chodzi tu o pomoc z sformowaniu komitetu i opracowaniu dokumentacji. Listę ulic na której znalazły się obie ulicy przekazywaliśmy do komisji gospodarki i to ta komisja decydowała, które ulice mają być wyremontowane. I wtedy nie było decyzji o ulicach Frontowej i Biegunowej. Jeżeli chodzi o ul.Biegunową to nie rezyngujemy z utwardzenia tej ulicy, jak znajdą się pieniądze to ta droga zostanie utwardzona - mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

W tym roku nie ma pieniędzy z których można wyremontować drogi w ramach czynu społecznego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE