osiedle Gołębiów

i

Autor: Kinga Tomaszewska

Mieszkańcy Gołębiowa odetchną z ulgą? Ulica Zbrowskiego do remontu [WIDEO, AUDIO]

2021-02-03 13:31

Zmiany na osiedlu Gołębiów mają objąć przede wszystkim ulicę Zbrowskiego, ale także te mniejsze drogi osiedla. Między innymi ul. Rapackiego ma zostać połączona z ul. Zbrowskiego oraz ul. Chodowicza z ul. Żółkiewskiego. Przedłużona ma zostać także ul. Orląt Lwowskich. Zobaczcie w naszym materiale wideo jak obecnie wygląda osiedle Gołębiów.

Mieszkańcy Gołębiowa odetchną z ulgą? Miasto przymierza się do przebudowy ulicy Zbrowskiego. Prócz głównej ulicy, zmiany zostaną wprowadzone też na innych drogach osiedla.

W rejonie ul. Chodowicza włączenie ruchu z ul. Żółkiewskiego i w ul. Żółkiewskiego, przedłużenie ul. Rapackiego do ul. Zbrowskiego. Kolejnym rozwiązaniem jest przedłużenie ul. Orląt Lwowskich tuż przy kościele. Planowane jest także rondo przy ul. Andersa z włączeniem z trasy N-S i taki łącznik do ul. Gołębiowskiej, który pozwoli również wpuścić ruch z wewnątrz osiedla - powiedział wiceprezydent Radomia, Mateusz Tyczyński.

Zapytaliśmy także mieszkańców Radomia, co myślą o zmianach na os. Gołębiów.

Przede wszystkim powinno się pomyśleć najpierw o chodnikach, a potem dopiero o drodze. Te chodniki są w strasznym stanie. Mieszkam tu od dwudziestu lat i cały czas jest ten sam problem - skarżyła się nam jedna z mieszkanek osiedla. - A co do przebudowy ulicy to to jest dobry pomysł, tylko więcej przejść dla pieszych. Bo tu samochody gnają, nie ma jak przejść, jest bardzo niebezpiecznie. Powinny tu być światła.

Posłuchajcie jakie dokładnie zmiany planuje miasto.

O planowanych zmianach na osiedlu Gołębiów mówi wiceprezydent Radomia, Mateusz Tyczyński

A tak obecnie wygląda ulica Zbrowskiego i ulica Orląt Lwowskich.

Ul. Zbrowskiego na Gołębiowie przejdzie remont
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE