Muchomor czerwony

i

Autor: pixabay

Mazowsze. Niebezpieczna moda może być śmiertelna.

2022-10-19 16:35

Niebezpieczna moda na jedzenie muchomora czerwonego. W mediach społecznościowych pojawiają się posty incfulancerów zachęcające do spożywania trującego grzyba, a to może być niebezpieczne dla zdrowia i życia, apelują leśnicy.

Duszności, biegunka, a nawet halucynacje, czy zaburzenia ruchowe - to jedne z wielu objawów jakie mogą wystąpić po zjedzeniu muchomora czerwonego.

Niektórzy influancerzy zachęcają swoich obserwujących do spożywania trującego grzyba. - Jest to niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia moda - apeluje Hubert Ogar z Nadleśnictwa Radom:

Zostało zauważone przez nas to zjawisko dziwne zbierania muchomorów i konsumpcji. Każdy z nas się uczył, że muchomor jest szkodliwy dla człowieka, jest trujący. Jest to bardzo dziwne i szkodliwe zjawisko. Osoby, które go spożywają narażają się na utratę zdrowia, mogą nawet umrzeć, albo mogą mieć przeszczep wątroby. Po prostu człowiek jeśli przeżyje zostaje już z takim dużym uszczerbkiem na życiu.

- Najbardziej narażeni są młodzi ludzie – dodaje Ogar:

Najgorzej jest tutaj z młodzieżą, która wzoruje się w pewnych kręgach właśnie na tym co w mediach społecznościowych znajdzie i próbuje taką modę na głupotę, można powiedzieć, lansować. Konsumpcja muchomora czerwonego jest bardzo szkodliwa dla organizmu i może doprowadzić nawet do śmierci, więc apelujemy do dorosłych, żeby zwracali uwagę na to co ta młodzież robi.

Przypominamy, aby zbierać tylko grzyby nam znane i jadalne. Zebrane okazy możemy też zanieść do najbliższej stacji sanepidu, gdzie pracownicy ustalą czy nie są trujące.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE