Puszka WOŚP

i

Autor: Karol Pakosz

Mazowiecka policja zapowiada wzmożone działania w czasie finału WOŚP

2023-01-27 14:35

Funkcjonariusze apelują zarówno do darczyńców jak i wolontariuszy o zachowanie ostrożności. Więcej o tym w artykule.

Na niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mazowieccy policjanci zapowiadają wzmożone działania. Poza czuwaniem nad bezpieczeństwem darczyńców i kwestujących, będą również sprawdzać czy zbiórki prowadzone są przez uprawnione osoby. Dodatkowo, planowane są działania informacyjno-edukacyjne dla starszych osób.

Jednocześnie policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności w najbliższą niedzielę. Darczyńcy mający podejrzenia że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP, powinni skontaktować się z policją lub strażą miejską. Jak czytamy na stronie mazowieckiej policji:

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Jak czytamy dalej na stronie policjantów, wolontariuszom zaleca się zbieranie datków w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach dobrze oświetlonych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Wolontariusze powinni tez unikać kwestowania samemu, podobnie jak wracania do sztabu z puszką.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE