Maturzyści zostają w domu. Od poniedziałku zmiany w funkcjonowaniu szkół

2020-10-17 9:42 Sandra Białek-Pawłowska
Zmiany w funkcjonowaniu szkół ponadpodstawowych
Autor: UM RADOM

W związku z obostrzeniami, które zaczynają obowiązywać od dziś wiceprezydent Katarzyna Kalinowska zorganizowała wideokonferencję z dyrektorami liceów i szkół zawodowych na której ustalono nowe zasady funkcjonowania szkół.

Zgodnie z decyzją ogłoszoną przez premiera Mateusza Morawieckiego, w tzw. żółtej strefie, w której znajduje się Radom, od najbliższego poniedziałku szkoły ponadpodstawowe mają pracować w formie hybrydowej. Na razie nie ma jeszcze przepisów wykonawczych, dlatego dyrektorzy szkół przygotowali własne regulaminy.  

Klasy maturalne będą uczyły się w systemie tradycyjnym z uwagi na to, że są to uczniowie, którzy będą zdawali w tym roku szkolnym maturę i dyrektorzy uznali za priorytet, żeby mieli kontakt z nauczycielami. Nauka stacjonarna w klasach maturalnych to była nasza sugestia. Jeśli zaś chodzi o pozostałe klasy, to dyrektorzy mają tu pozostawioną swobodę. Niektórzy zaproponowali, by klasy były dzielone na pół. Połowa uczniów uczyłaby się w klasie, a połowa zdalnie. Po tygodniu następowałaby zmiana. Inne rozwiązanie polega na tym, że przez jeden tydzień do szkoły przychodziliby uczniowie klas pierwszych, a przez następny tydzień klas drugich.

Wylicza wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. Zachęca jednocześnie do śledzenia komunikatów na Librusie, gdzie w weekend mogą się pojawić szczegółowe zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej.