Lekcje bezpieczeństwa ze strażakami w Publicznym Przedszkolu nr 19

i

Autor: Karol Pakosz

Lekcje ze strażakami w Publicznym Przedszkolu nr 19

2023-02-01 13:08

Radomscy strażacy spotkali się z przedszkolakami by przekazać im cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa. Więcej o tym w artykule.

Na co dzień gaszą pożary, a dziś uczyli najmłodszych. W Publicznym Przedszkolu nr 19 z oddziałami integracyjnymi w Radomiu odbyły się lekcje prowadzone przez strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa i radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia pożarem. Młodzi radomianie którzy brali udział w lekcjach mogli również dowiedzieć się na co uważać podczas zjeżdżania na sankach czy jazdy na lodzie. Czego jeszcze dowiedziały się przedszkolaki?

- Że jak jest pożar to dzwonimy na 112 i mówimy że się pali.

- Jak np. ktoś smaży frytki albo mięso to nie zostawiamy tego bo może się zrobić duży pożar.

Jak mówi kpt. Ewelina Borcuch, oficer prasowy radomskiej Straży Pożarnej, to bardzo ważne by edukować na temat bezpieczeństwa związanego z ogniem już od najmłodszych lat:

Wpajanie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania od najmłodszych lat jest bardzo dobre ponieważ to one tak naprawdę uczą swoich rodziców i osoby dorosłe jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE