Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Korzystając z elektrycznych hulajnóg pamiętajmy o ich poprawnym parkowaniu

2023-03-14 10:32

Policjanci przypominają radomianom jak i gdzie zostawiać hulajnogi by nie sprawiały kłopotu pieszym czy rowerzystom. Więcej o tym w artykule.

Wkrótce wróci w pełni sezon na elektryczne hulajnogi dlatego policjanci apelują - Zostawiajmy je w odpowiednich miejscach. Te jednoślady są już stałym elementem radomskiego krajobrazu jednak źle zaparkowane mogą przeszkadzać zarówno kierowcom jak i pieszym. To również ewentualna przeszkoda dla osób niedowidzących i niewidzących:

Takie osoby kiedy poruszają się po chodniku to napotkana, nieprawidłowo zaparkowana elektryczna hulajnoga stwarza dla nich nie lada problem a czasem i zagrożenie, ponieważ mogą się o nią potknąć i przewrócić. - Powiedział Marcin Sawicki z Mazowieckiej Policji.

A jak należy parkować elektryczne hulajnogi? Po zakończeniu jazdy powinniśmy je zostawić na chodniku w specjalnie wyznaczonych miejscach, ale nie zawsze takie znajdziemy:

W razie braku takiego miejsca, hulajnogę powinniśmy zaparkować jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika i jak najdalej oddalonej od jezdni. Należy przy tym postawić ją równolegle do tej krawędzi. Zwracajmy też uwagę czy w miejscu gdzie zostawiamy elektryczne jednoślady nie obowiązuje zakaz zatrzymywania się i zakaz parkowania. - Powiedziała Emilia Kosma z Mazowieckiej Drogówki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE