Koronawirus w Starostwie Powiatowym w Radomiu. Dwie osoby zakażone

2020-10-16 12:41 Kinga Tomaszewska
Koronawirus w Starostwie Powiatowym
Autor: źródło: pixabay.com

11 pracowników Starostwa Powiatowego przebywa na kwarantannie. W tym dwie osoby mają potwierdzony dodatni wynik na obecność wirusa Sars-CoV-2. Jak informuje starosta radomski, urząd pracuje normalnie.

Zakażonych jest dwóch pracowników urzędu. Prócz nich 9 osób przebywa na kwarantannie.

W związku z nową sytuacją epidemiologiczną, dotyczącą powiatu radomskiego, również urząd Starostwa Powiatowego został dotknięty epidemią. 11 osób jest w tej chwili na kwarantannie, w tym dwie osoby mają potwierdzony wynik na obecność koronawirusa - powiedział Waldemar Trelka, starosta radomski. - Dotyka to dwóch wydziałów: Wydziału Komunikacji, a także Wydziału Geodezji i Kartografii. Wszystkie wydziały realizują swoje zadania. Dostępność do pracowników jest utrudniona, alew sposób zdalny, za pomocą komputera lub telefonu pracownicy kontaktują się z klientami.

Na terenie urzędu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu. Starostwo zachęca także do załatwiania spraw przez platformę ePUAP.

Starostwo Powiatowe w Radomiu wydało także komunikat dotyczący pracy urzędu oraz szkół, w związku z objęciem od soboty, 17 października powiatu radomskiego czerwoną strefą. Poniżej oficjalny komunikat:

Strefa czerwona w Powiecie Radomskim. Jak będą pracować szkoły i starostwo?

Od soboty, 17 października w Powiecie Radomskim będzie obowiązywała tak zwana czerwona strefa obostrzeń epidemicznych. Z punktu widzenia samorządu powiatowego, wprowadzone obostrzenia wpływają głównie na pracę szkół ponadpodstawowych.

- Jestem w stałym kontakcie z dyrektorami tych placówek, robimy wszystko, by zajęcia zostały przygotowane jak najlepiej. Szkoły są gotowe do prowadzenia zajęć zarówno zdalnych, jak i stacjonarnych. Posiadają niezbędne środki do dezynfekcji oraz ochrony, jak chociażby maseczki. Kadra nauczycielska ma już doświadczenie w prowadzeniu zajęć na odległość, a dzięki udziałowi w programie „Zdalna Szkoła” otrzymaliśmy dodatkowy sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem – informuje Waldemar Trelka, starosta radomski.

W placówkach oświatowych praca została zorganizowana w następujący sposób w:

Liceach Ogólnokształcących w Iłży i w Pionkach - kształcenie będzie odbywać się zdalnie.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach i Chwałowicach, Zespole Szkół w Pionkach oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży - zajęcia teoretyczne będą odbywać się zdalnie, a zajęcia praktyczne stacjonarnie.Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy pracuje normalnie, a  nauka odbywa się tam stacjonarnie.

Jeśli chodzi o szkoły specjalne, to zajęcia w:

- Zespole Szkół w Pionkach zostaną przeniesione do budynku głównego, ponieważ są tam większe pomieszczenia i można zachować większe odległości,

- Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach w szkole podstawowej zajęcia będą odbywać się stacjonarnie, zaś w szkołach ponadpodstawowych obowiązuje nauka zdalna.

Praca Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz jednostek organizacyjnych powiatu nie ulega większym zmianom. Zachęcamy mieszkańców do kontaktu telefonicznego z urzędami oraz załatwianie prostych spraw za pośrednictwem internetowych systemów e-administracji. Na przykład poprzez platformę e-PUAP można np. złożyć zawiadomienie o zbyciu lub nabyciu pojazdu.

Należy podkreślić i przypomnieć, że w budynkach Starostwa Powiatowego obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie minimum 1,5 metra odległości od pozostałych osób.