KORONAWIRUS: OIK przestrzega przed wychodzeniem z domu [AUDIO]

2020-03-12 14:24

Zamknięcie szkół to nie ferie! - apeluje radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego ​wszystkie placówki oświatowe zostały zamknięte na dwa tygodnie. Wszystko w związku z epidemią koronawirusa. Radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej przestrzega, by w czasie, gdy szkoły są zamknięte pozostać w domu i nie wychodzić na żadne spotkania towarzyskie. Posłuchajcie w jaki jeszcze sposób można uchronić pociechy przed ewentualnym zarażeniem.

Wszystkie placówki oświatowe w Polsce zamknięte na dwa tygodnie. To decyzja premiera Mateusza Morawieckiego. Wszystko w związku z epidemią koronawirusa. Radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej przestrzega, że zamknięcie szkół nie oznacza czasu wolnego dla uczniów.

Zamknięcie szkół, przedszkoli czy uczelni to nie ferie, ani wakacje. To jest swego rodzaju kwarantanna społeczna. Dzieci w tym czasie powinny bezwzględnie przebywać w swoich domach, nie wychodzić na spotkania z rówieśnikami – powiedział Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

Placówka apeluje do rodziców, by nie pozwalały swoim dzieciom wychodzić z domu.

Rodzice powinni surowo zabronić swoim dzieciom przebywać poza domem. Dotyczy to również młodzieży. Wiadomo, nastolatków ciężko utrzymać w domu, ale to naprawdę poważna sprawa. Trzeba odpuścić spotkania ze znajomymi i wychodzenie na dyskoteki – przestrzega Włodzimierz Wolski.

Zdaniem Ośrodka Interwencji Kryzysowej radomskie kluby powinny zawiesić lub ograniczyć swoją działalność.

W tym czasie nie powinny odbywać się żadne zabawy czy dyskoteki. Organizatorzy powinni przynajmniej na jakiś czas zamknąć kluby. Wtedy młodzież nie będzie imprezować, a dobrze bawić się można także w domu: mamy przecież telewizory i odtwarzacze muzyki – dodaje Włodzimierz Wolski.

Posłuchajcie w jaki jeszcze sposób można uchronić swoje pociechy przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem, czy nawet zwykłą grypą.

Z Włodzimierzem Wolskim z Ośrodka Interwencji Kryzysowej rozmawiała Kinga Tomaszewska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE