Akcja Quad

i

Autor: Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Kontrolowali lasy w ramach akcji "Quad"

2023-03-23 14:23

W ramach akcji sprawdzono kilka osób pod kątem nielegalnego wjazdu do lasu. Więcej o tym w artykule.

Radomscy Policjanci razem ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Radom i leśną służbą terenową przy wsparciu Straży Miejskiej prowadzili działania "Quad". Głównym celem akcji było kontrolowanie nielegalnych wjazdów do lasów nadleśnictwa m.in. quadami czy motocyklami. Łącznie w działaniach wzięło udział 14 funkcjonariuszy którzy sprawdzili 9 osób. W większości przypadków kończyło się na pouczeniach ale nałożono również 3 mandaty za wjazd do lasu.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń wjazd pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do lasu nienależącego do nas lub bez zgody jego właściciela jest niedozwolone. Pozostawienie takiego pojazdu w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym również podlega karze grzywny. - Czytamy na stronie mazowieckich policjantów.

Policjanci apelują również do kierowców quadów i motocykli o ostrożną jazdę zarówno na drogach publicznych jak i torach przeszkód.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE