Kolejny zatrzymany w sprawie pobicia przed sklepem. Co robić w przypadku podobnego ataku?

2020-09-16 11:36 Wojciech Wójcikowski
policja Radom
Autor: Wojciech Wójcikowski

Jest kolejny zatrzymany w sprawie brutalnego pobicia przed sklepem przy ul. Miłej w Radomiu. Główny agresor nadal jest poszukiwany przez policję. Zapytaliśmy policję co robić jeśli mam do czynienia z podobnym atakiem jak na sklep na osiedlu XV lecia.

O zatrzymaniu kolejnego uczestnika bójki przed sklepem przy ul. Miłej poinformowała mazowiecka policja.

- Wczoraj wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 45 letniego mężczyznę, który brał udział w pobiciu właścicielki sklepu. Jest nim 45 latek, mieszkaniec Radomia. Został on zatrzymany w swoim domu w Radomiu. Dziś zostanie od doprowadzony do radomskiej prokuratury- mówi Katarzyna Kucharska rzecznik mazowieckiej policji.

Chronić życie

Filmik z kamer monitoringu, na którym widać moment pobicia szybko trafił do Internetu. Wielu radomian jest nim zszokowanych. My spytaliśmy policję co należy robić w przypadku podobnego ataku i wyjątkowej agresji?

-Kiedy widzimy agresywnych napastników, którzy niszczą mienie zawsze musimy mieć w głowie podstawową myśl że ludzkie życie jest najważniejsze - mówi Katarzyna Kucharska rzecznik mazowieckiej policji.  -Musimy pamiętać o tym, że  przede wszystkim chronimy siebie. Czasami działamy instynktownie wobec osób, które niszczą dewastują, to co jest dorobkiem czasami całego naszego życia. Działamy i chcemy bronić tego co nasze i tak było w przypadku pobicia przed sklepem na ul. Miłej.  Pamiętajmy jednak, że zawsze przed podjęciem takiego kroku, musimy dobrze przeanalizować sytuację. Czy na pewno jesteśmy w stanie obronić swoje mienie? Czy nic nam się nie stanie?  Jeżeli nie jesteśmy tego pewni to proponuję jednak dzwonić pod numer alarmowy i wezwać patrol policji.  W tym czasie pamiętajmy, aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów, aby te informacje przekazać policjantom, którzy przyjadą na miejsce.

Pobita kobieta przebywa w szpitalu w Warszawie.