Kolejna ulica została utwardzona w ramach Radomskiego Programu Drogowego

2021-10-13 10:54
Droga
Autor: pixabay Droga

W ramach Radomskiego Programu Drogowego została utwardzona kolejna droga. Nową nawierzchnie zyskał łącznik ulicy Starachowickiej do ulicy Wiosennej oraz ulica Gęsia. W planach uwzględniono kolejne ulice. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji na realizację Radomskiego Programu Drogowego przeznaczył w tym roku 2 miliony złotych.

Kolejne ulice zostały utwardzone w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Mowa o łączniku ulicy Starachowickiej do ulicy Wiosennej. Ten łącznik ma 82 metry długości. - jak to zwykle bywa zakres prac jest może niewielki, ale utwardzanie dróg na pewno ułatwia życie mieszkańcom Radomia - stwierdza Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Jak to zwykle bywa w Radomskim Programie Drogowym mowa tutaj o wykonaniu podbudowy oraz ułożeniu asfaltu. Niby niewiele, ale ten zabieg ułatwił życie mieszkańcom ulicy Starachowickiej. Prace kosztowały 66 500 tysięcy złotych.

Aktualnie trwają prace na innych drogach w ramach Radomskiego Programu Drogowego, dodaje Puton.

Obecnie utwardzane są Stawowa, Prackiego, Torfowa i Mroza. Trwają również przygotowania do tego, by utwardzić ulicę Godowską. 

Głównym celem Radomskiego Programu Drogowego jest rozwiązanie problemu z nieutwardzonymi drogami w Radomiu. Oprócz tego poprawa jakości życia mieszkańców oraz zmiana wizerunku i wyglądu miejskich ulic. W tym roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przeznaczył na ten cel 2 miliony złotych.