Kierowcy znowu będą musieli sięgnąć do kieszeni. Radni podjęli ważną decyzję

2020-06-30 15:35 Jakub Białczak
parking radom
Autor: Jakub Białczak

Chodzi o pobór opłat w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu. Radni na ostatniej sesji wyrazili zgodę na wznowienie jej funkcjonowania. Za postój zapłacimy znów za około 3 tygodnie.

Kwestia wznowienia poboru opłat wróciła na sesje po raz drugi. Miesiąc temu radni nie wyrazili zgody na jej reaktywację. Jak tłumaczy radny Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Podlewski - "Nie zgodziliśmy się, bo prezydent cały czas uprawia politykę sukcesu. Tak jak wielokrotnie mówiłem, dobry wujek zawiesza strefę, a źli radni mają tę strefę przywrócić do funkcjonowania. Nie jest to uczciwe, przede wszystkim wobec radomian".

Wiceprezydent Radomia, Mateusz Tyczyński podkreśla, że brak funkcjonowania SPPN w Radomiu to straty dla miejskiej kasy, ale też problemy z rotacją miejsc - "Problem z zaparkowaniem w centrum miasta jest gigantyczny. Mamy mnóstwo sygnałów od radomian, że woleliby tę parę złotych zapłacić, ale jednak upłynnić ruch w centrum miasta".

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wyliczył, że w analogicznym okresie ubiegłego roku, do radomskich parkometrów wrzucono ponad 860 tysięcy złotych. Uchwała o przywróceniu SPPN wejdzie w życie trzy dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Przypomnijmy, 23 marca, ze względu na pandemię jej funkcjonowanie zostało zawieszone.