Już niebawem w zalewie na Borkach pojawi się woda

2021-04-15 17:04 Sandra Białek-Pawłowska
Zalew Borki
Autor: UM Radom

​Prace nad zalewem na borkach idą pełną parą... Obecnie montowane są nowe mola, a już niebawem do zalewu wpuszczona zostanie woda.

Prace nad zalewem rozpoczęły się  dwa lata temu, gdy wodę spuszczono z powierzchni niemal 10 hektarów. Obecnie nad zalewem dzieje się dużo, a już niebawem zbiornik zacznie wypełniać się wodą- zapewnia Jerzy Zawodnik viceprezydent Radomia

Prawdopodobnie w ostatnim tygodniu kwietnia rozpocznie się napuszczanie wody do zalewu. Oczywiście sam ten proces napuszczania wody jest długi i myślę, że tak dopiero pod koniec maja będzie on w stu procentach ukończony.

Po wpuszczeniu wody czekają nas jeszcze odbiory techniczne nowych atrakcji- dodaje viceprezydent

Na zalewie na Borkach mają do powstać fontanny i inne elementy. Pojawią się także pływające wyspy, które  na pewno dadzą duże efekty wizualne, ale dodatkowo też te rośliny, które będą na tych pływających wyspach będą oczyszczać wodę.

Przypomnijmy remont zalewu na Borkach to cześć programu LIFE. W sumie na budowę zalewów i inne inwestycje zostanie przeznaczonych 24 miliony złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych. Całość prac ma zakończyć się w czerwcu tego roku.