650 dzieci z Ukrainy uczy się w Radomiu

i

Autor: Pixabay.com

Już 650 dzieci z Ukrainy uczy się w radomskich szkołach i przedszkolach

2022-04-19 11:11

Spokojnie mogą kontynuować naukę w polskich szkołach. Mowa o dzieciach, z Ukrainy które przybyły do naszego kraju uciekając przed wojną. W radomskich placówkach jest już 650 takich uczniów.

Wojna spowodowała przerwanie nauki w ich kraju, ale w Polsce mogą kontynuować naukę. W Radomiu, zarówno w szkołach jak i w przedszkolach naukę kontynuuje już 650 dzieci z Ukrainy.

Ja jestem ogromnie wdzięczna i dumna z tego jak radomska oświata, na co dzień, reaguje na przybycie uchodźców do naszego miasta i do naszych szkół, bo to są tak naprawdę akty solidarności wyrażane każdego dnia zarówno prze nauczycieli jak i uczniów. przypomnę że takich uczniów mamy już 650 i uczą się oni w szkołach i przedszkolach w Radomiu

W Radomiu powstały również, tak zwane, oddziały przygotowawcze, w których ukraińskie dziec uczą się języka polskiego. W sumie do oddziałów przygotowawczych działających w naszym mieście uczy się 180 dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE