Jest śledztwo w sprawie śmierci 93, który spędził dwie noce koło szpitala na Józefowie

2020-06-29 19:48 Wojciech Wójcikowski
oddział ratunkowy
Autor: Wojciech Wójcikowski

Śledczy zajmą się sprawą śmierci 93 latka, który dwa dni spędził w krzakach koło lecznicy na Józefowie, której był pacjentem. Śledczy sprawdzą, czy personel lecznicy naraził go na bezpośrednie narażenie życia i nieumyślne spowodowanie śmierci. Badany będzie też wątek poszukiwań podjętych przez policję.

Przypomnijmy. Jest śledztwo prokuratury w sprawie śmierci 93 latka, którego karetka przywiozła do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Mężczyzna opuścił lecznicę, błąkał się po okolicy. Po dwóch dniach został znaleziony w pobliskich krzakach. Następnego dnia zmarł w szpitalu.

- Śledczy sprawdzą, czy personel lecznicy naraził 93 letniego mężczyznę na bezpośrednie narażenie życia i nieumyślne spowodowanie śmierci w dniu 22 czerwca bieżącego roku- mówi Beata Galas rzecznik prokuratury. - Będziemy wyjaśniać te okoliczności dotyczące przyjęcia pacjenta do szpitala i jego hospitalizacji. Jak również okoliczności jego wyjścia ze szpitala w dniu 19 czerwca. Były tez okoliczności związane ze zgłoszeniem zaginięcia tego 93 letniego mężczyznę . Drugi wątek będzie dotyczył czy policjanci wypełnili wszystkie obowiązki związane z zaginięciem tego mężczyzny.  

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu.