Jest coraz zimniej! Zadbaj o swojego pupila!

2020-12-01 19:54 Sandra Białek-Pawłowska
Nie zostawiaj psa na mrozie
Autor: Pixabay.com

Widzisz czworonoga pozostawionego na łańcuchu lub bez budy w mroźną pogodę? Zgłoś przypadek do Straży Miejskiej lub na policję. Właściciel zostanie ukarany mandatem lub odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem.

Zima i coraz mroźniejsza aura to czas kiedy warto pomyśleć o naszych czworonożnych pupilach. Zapewnienie odpowiednich warunków psom, przebywającym na zewnątrz to nasz obowiązek. Ważne by nasz pupil miał gdzie się schronić przed mrozem na przykład w budzie. Pies powinien mieć też cały czas dostęp do świeżej wody. A zimą z tym trudno. Przy dużym mrozie woda w misce zamarza w ciągu pół godziny. Trzeba więc wynosić świeżą kilka razy dziennie, zwłaszcza jeśli zwierzak je suchą karmę. Jeśli zaniedbamy naszego pupila, mogą grozić nam za to konsekwencje, mówi Grzegorz Sambor z Radomskiej Straży Miejskiej.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Radomiu do problemu podchodzą naprawdę bardzo poważnie. Dlatego zwracamy się, szczególnie do mieszkańców Radomia żeby jednak zadbać o to zwierzę, żeby jednak ta buda była wyścielana, a psiak miał świeżą wodę. Jeśli ktoś nie przestrzega tych zasad to  możemy dać mu mandat do 500 zł,  ale jeśli funkcjonariusz stwierdzi, że może nawet dochodzić do znęcanie się nad zwierzęciem wtedy automatycznie sprawy przekażemy do policji celem jej zbadania.

A za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.