temida

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Jest areszt dla 30 latka, ktory miał usiłować ucznia przy jednej z podstawówek w Radomiu

2023-02-13 12:33

Jest zarzut usiłowania zabójstwa i areszt dla 30 latka, który w listopadzie ubiegłego roku miał próbować dusić jednego z uczniów pod jedną z podstawówek.

Sytuacja miała miejsce w listopadzie 2022. Przed jedną z podstawówek 30 latek miał założyć na szyję jednego z uczniów kabel i próbować dusić.

- Mężczyzna został na początku roku zatrzymany. Z uwagi na stan zdrowia nie można było wykonać z nim czynności procesowych. W ubiegłym tygodniu lekarze stwierdzili, że stan zdrowia 30 latka jest na tyle stabilny, że można z nim wykonać czynności procesowe. Zostały z nim wykonane czynności polegające na ogłoszeniu zarzutów. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Sąd zdecydował wobec podejrzanego areszt i przebywa on w ośrodku penitencjarnym. Prokuratura dalej wyjaśnia całą sprawę. Między innymi sprawdza czy dochodziło do innych podobnych zdarzeń przy tej szkole z udziałem podejrzanego- mówi Agnieszka Borkowska rzecznik radomskiej prokuratury.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE