Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Inflacja w Polsce - GUS podał najnowsze dane

2022-10-31 13:03

Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne dane dotyczące inflacji w październiku. Więcej o tym w artykule.

W Polsce inflacja jest coraz większa. Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w październiku wynosiła prawie 17,9%. W porównaniu do poprzedniego miesiąca ceny towarów wzrosły o 1,8%.

Jak podaje GUS w swoich szybkich szacunkach, w porównaniu rok do roku w październiku ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 21,9%, ceny nośników energii o 41,7%, a ceny paliwa do prywatnych środków transportu o 19,5%

Z rosnącymi cenami rząd stara się walczyć na różne sposoby w tym m.in. poprzez różne dodatki dla obywateli w tym węglowy czy osłonowy. Jak pomoc od państwa oceniają radomianie?

- Ciężko mi powiedzieć, ale nie jestem do końca zadowolony bo nie odczuwam jakiejś pozytywnej zmiany. Nie czuje żeby moja pensa i to co zarabiam wystarczało. Widzę po prostu że z miesiąca na miesiąc starcza mi na mniej.

- Szczerze mówiąc naprawdę nie wiem czy ta pomoc jest skuteczna. Trzeba coś zrobić. Nie wiem czy te wszystkie dodatki mają w ogóle sens.

- Walka z inflacją powinna polegać na podwyższaniu stóp procentowych i nie dodrukowywaniu pieniędzy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE