Grójec: remonty na drogach i ulicach

2021-10-12 17:05
ulica w Grójcu
Autor: AD

Lokalne osiedlowe i te główne, bez których ruch w Grójcu nie może odbywać się płynnie. Kilkanaście milionów złotych będą kosztowały remonty i przebudowy dróg w Grójcu.

Miejskie ulice i drogi w okolicach miasta. W tym roku kierowcy w Grójcu często napotykają tablice informujące o objazdach. Powód? Remonty. Jak zapewnia burmistrz Dariusz Gwiazda część odcinków finansowana jest wspólnie z powiatem:

- Bardzo się cieszę, że remontowana była ulica Poświętne, która bardzo długo czekała na swoją kolej. Teraz będzie wyglądała jak na XXI wiek przystało - powiedział Dariusz Gwiazda. - W tym roku kończymy remont drogi z Krobowa do Kociszewa, To poważny remont zrealizowany z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego i powiatem grójecki. Zrealizowaliśmy też krótsze odcinki w Wólce Turowskiej i Odrzywołku. 

Na liście remontowanych dróg są także miejskie ulice. Najczęściej użytkowana to Poświętne, przebiegająca w rejonie grójeckiego ZOZ-u. Jednak nową nawierzchnię zyskały tez inne odcinku w centrum, m. in. Heweliusza i Śniadeckich oraz Batalionów Chłopskich i Gwardzistów. Przebudowane zostały też lokalne uliczki na osiedlach, wiele z nich do tej pory miało nawierzchnie gruntowe.