Finał Festiwalu Gombrowiczowskiego na żywo i w sieci. Co zobaczymy w internecie?

2020-10-16 17:43 AD
Festiwal gombrowiczowski w Radomiu
Autor: Teatr Powszechny w Radomiu

Nie dają się pandemii i rygorom sanitarnym. Finał XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego odbędzie się - w internecie i na żywo. Taka decyzję podjęła wczoraj dyrekcja radomskiego teatru po wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, w tym możliwości zapełnienia tylko 25 procent widowni. Na co można wybrać się do teatru a co zobaczymy w internecie na portalach społecznościowych tej instytucji?

Koronawirus pokrzyżował plany organizatorów festiwalu. Odwołano cztery z 12 spektakli. Spektakl "Iwona, księżniczka Burgunda" wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, który miał odbyć się 15 października został odwołany. Do Radomia nie dotarł też Teatr im. Siemaszkowej z Rzeszowa i dlatego z afisza spadły dwa spektakle, które miał przedstawić ten zespół, zaplanowane na poniedziałek i środę. Powodem była epidemia koronawirusa. Natomiast z przyczyn losowych w piątek  nie doszło do pokazu "Tancerza", przygotowywany przez zespół radomskiego teatru. Pozostałe przedstawienia odbyły się zgodnie z planem. Jednak tuż przed finałem doszło do ogłoszenia kolejnych żółtych i czerwonych stref, wyznaczających tereny natężenia zakażeń oraz wprowadzenie kolejnych obostrzeń, m. in. ograniczenie liczby widzów w instytucjach kultury. Dlatego podjęto kolejne decyzje o zmianach w programie. Finał festiwalu, czyli wydarzenia zaplanowane na 17 października będzie można zobaczyć w internecie.

- Ze względu na obostrzenia związane z możliwością grania tylko dla 25% widowni, chcemy jak najszerszej publiczności umożliwić uczestnictwo w ostatnim dniu festiwalowym. Dlatego będzie on dostępny dla Państwa w sieci poprzez nasze transmisje on-line. Dlatego o godzinie 17.00 na Dużej Scenie odbędzie się pokaz ostatniego spektaklu konkursowego "Yvonne" Maladype Theatre z Budapesztu w reżyserii Zoltána Balázsa. Po spektaklu zapraszamy do naszego festiwalowego studia, gdzie rozmowy z twórcami przeprowadza redaktor Robert Utkowski.   Następnie, o godzinie 20.00 na Scenie Kameralnej odbędzie się koncert inspirowany twórczością Witolda Gombrowicza w wykonaniu belgijskiego zespołu Triple Fish. To wydarzenie również będzie można zobaczyć na żywo w mediach społecznościowych. Po koncercie na Scenie Kameralnej, około godziny 21.00, ogłoszony zostanie werdykt jury i przyznane zostaną nagrody, m.in. Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego - "Kapelusz Gombrowicza" - zachęca Daniel Adamczyk z radomskiego teatru.

Przypomnijmy XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski rozpoczął się w sobotę 10 października a zakończy - również w sobotę 17 października.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.