Elektra, Czystek czy Władca Prądu? Ruszyło głosowanie na imiona dla autobusów

2020-09-16 9:24 Kinga Tomaszewska
Nowe elektryki z imionami. Ruszył konkurs na nazwy pojazdów
Autor: źródło: MZDiK.pl

290 propozycji nazw dla "Elektryków" nadesłali mieszkańcy w pierwszym etapie konkursu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Radomianie mogą głosować od środy, 16 września do poniedziałku, 21 września. Głosy można oddawać na mpk.radom.pl.

Głosy można oddawać na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu dzięki specjalnemu formularzowi.

Spośród nadesłanych 290 propozycji komisja MPK wybrała 20 nazw. 9 z nich wyłonią mieszkańcy miasta w drodze głosowania.

FINAŁOWA 20-tka:

MKNĄCY BEZGAZ, NAPIĘCIUSZ, ELEKTRA, BRYCZKA ELEKTRYCZKA, ELEKTROPODWÓZKA, PRĄDZISŁAW, EKOBUSIO, EKO JULIA, ANTYSMOG ANTONI, CZYSTEK, WŁADCA PRĄDU, KLIMACIK, KASPEREK, LEKKODUCH, EKOLODZIK, EKO PĘD, EKOMIESZCZUCH, SKOŁOWANY DŻUL, EKO-BZYK, PANTOGRAFEK.

Przypomnijmy, że przydomki zostaną umieszczone na elektrycznych autobusach, które zakupiło miasto w ramach tzw. Projektu Multimodalnego. 9 takich wozów ma pojawić się na ulicach Radomia w połowie przyszłego roku.

Konkurs jest prowadzony w ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Poza konkursem, swój udział w tegorocznych obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zaakcentowaliśmy również propagującym ekologię zdjęciem, przedstawiającym literę „E” (jak EKOLOGIA), utworzoną ze specjalnie ustawionych na terenie zajezdni autobusów elektrycznych - czytamy na stronie MPK.

E jak Ekologia ułożone z elektrycznych autobusów.
Autor: źródło: MPK E jak Ekologia ułożone z elektrycznych autobusów.

Konkurs na imiona trwa do poniedziałku, 21 września. Finałową dziewiątkę poznamy we wtorek, 22 września czyli w dzień Bez Samochodu.

To już drugi konkurs w tej formule organizowany przez MPK w Radomiu. Pierwszy przeprowadzono dokładnie rok temu, także podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Radomianie wówczas wybierali 10 imion dla "Elektryków", które przypomnijmy, pojawiły się na ulicach Radomia w lipcu tego roku.