Piast-Radomiak

Autor: radomiak.pl

Ekstraklasa: Radomiak remisuje z Piastem w ostatnim meczu tego sezonu

2022-05-21 19:56

W meczu 34 kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka zremisowali na wyjeździe z Piastem Gliwice. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Tym samym podopieczni Mariusza Lewandowskiego kończą sezon na 7 miejscu w tabeli.

Na bramkę kibice Radomiaka musieli czekać do 45 minuty. Gola "do szatni" strzelił Karol Angielski. Dla radomskiego napastnika był to 18 gol w tym sezonie.  Podopieczni Mariusza Lewandowskiego prowadzili do 93 minuty. Wyrównującą bramkę w ostatniej sekundzie meczu strzelił Tomas Huk.

Piłkarze Radomiaka kończą sezon na 7 miejscu w tabeli z bilansem 11 zwycięstw 15 remisów i 8 porażek.

Teraz przed piłkarzami odpoczynek. Przygotowanie do kolejnego sezonu rozpoczną 8 czerwca.

Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Tomas Huk 90 - Karol Angielski 45

Piast: 33. Karol Szymański - 37. Constantin Reiner, 4. Jakub Czerwiński, 5. Tomáš Huk - 77. Arkadiusz Pyrka (46, 19. Michael Ameyaw), 28. Michał Kaput (76, 10. Kristopher Vida), 24. Tom Hateley, 6. Michał Chrapek, 98. Aléxandros Katránis (90, 14. Jakub Holúbek) - 9. Alberto Toril (76, 20. Martin Konczkowski), 92. Damian Kądzior (84, 2. Ariel Mosór).

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 22. Tiago Matos, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (63, 97. Dominik Sokół), 35. Daniel Łukasik, 23. Filipe Nascimento (63, 90. Jakub Nowakowski), 2. Thabo Cele, 10. Mateusz Radecki (79, 20. Luís Machado) - 19. Karol Angielski (88, 13. Maurides).

Żółte kartki: Huk - Łukasik, Sokół.