Dr Clown przyniósł gwiazdkowe prezenty

2020-12-18 13:50 Wojtek Wójcikowski
dr clown
Autor: Wojciech Wójcikowski

Gry planszowe i 50 paczek ze słodyczami i drobnymi dla najmłodszych pacjentów trafiło do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego od Fundacji Dr. Clowna. To już kolejny raz kiedy wolontariusze dają prezenty małym pacjentom. Wcześniej podarunki trafiły do lecznicy z okazji Mikołajek.

Słodycze, gry planszowe, zabawki i słodycze- podarunki przed Wigilią trafią do małych pacjentów na pediatrii i chirurgii dziecięcej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Wszystkie są darem Fundacji dr. Clowna.

- Przekazujemy dziś do szpitala na Józefowie darowiznę w formie materiałów plastycznych, gier planszowych, słodyczy i zabawek. One trafią wprost do pacjentów na dwa oddziały szpitalne i do świetlic na oddziałach. dodatkowo przygotowaliśmy paczki dla chłopców, dziewczynek i młodzieży. To jest trudny czas dla pacjentów i ich rodziców, dlatego wybraliśmy taki termin. Bardzo chcielibyśmy odwiedzić naszych podopiecznych, ale niestety nie jest to możliwe, ale mamy nadzieję, że te podarunki sprawią uśmiech naszym pacjentom.

W imieniu dzieci świąteczne prezenty odebrali pracownicy szpitala

- Nie pierwszy raz fundacja dr. Clown wspiera dzieci nie tylko na Gwiazdkę. Pomaga dzieciom leżącym w szpitalu realizując misję, że smutek można leczyć uśmiechem. Takie wydarzenia dają dodatkowy impuls prozdrowotny i dodatkowe wsparcie psychiczne. Dzieci mają problemy związane z hospitalizacją, ale także odłączeniem od rodziny - mówi Paweł Struss ordynator oddziału chirurgii dziecięcej.

Prezenty i materiały plastyczne trafiły także do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.