Dom Studenta nr 2 UTH przejdzie termomodernizacje

i

Autor: Karol Pakosz

Dom Studenta nr 2 UTH przejdzie termomodernizacje

2023-03-16 14:47

Uczelnia podpisała dzisiaj umowę na dofinansowanie termomodernizacji domu. Więcej o tym w artykule.

Kolejny krok w energetycznej modernizacji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Uczelnia podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowania termomodernizacji domu studenckiego nr 2. Zmiany pozwolą na mniejsze zużycie energii a także ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Kwota całego przedsięwzięcia to prawie półtora miliona złotych, natomiast dotacja Narodowego Funduszu to niespełna 1,1 mln złotych na termomodernizacje, system zarządzania energią w obiektach i na odnawialne źródła energii fotowoltaikę. - Powiedział Artur Michalski, wiceprezes narodowego funduszu.

To nie pierwsza tego typu współpraca uczelni z funduszem:

Właściwie już skończyliśmy prawie projekt termomodernizacji w budynku na Chrobrego 31, to jest budynek Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych [...] i również taka sama termomodernizacja została zrealizowana w budynku Instytutu Pojazdów i Maszyn przy ul. Chrobrego 45. - Powiedział prof. Sławomir Bukowski, rektor UTH.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE