Do niedzieli mozna się szczepić jednodawkowym preparatem w punkcie drive-thru

2021-06-09 16:04 Wojtek Wójcikowski
drive thru radom
Autor: fot. 6MBOT

Już 3000 osób zostało zaszczepionych w mobilnym punkcie drive thru w Radomiu, który został otwarty w połowie maja. Od dziś do niedzieli chętni z Radomia i regionu można szczepić się jedno dawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Punkt szczepień drive thru został uruchomiony w połowie maja. W tym tygodniu będzie się można tam zaszczepić jedno dawkowym preparatem Johnson&Johnson.

- Zapraszamy tych,którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać ze szczepionek przeciwko covid-19 do naszego punktu przy ulicy dębowej. Ten punkt prowadzimy razem z żołnierzami wojsk obrony terytorialnej. Są dostępne dawki firmy Johnson and Johnson. Nie trzeba się rejestrować - to duże ułatwieni. Oczywiście jeśli ktoś już wejdzie na portal pacjent.gov.pl i tam zarejestruje się to będzie to ułatwienie. Można się zarejestrować na miejscu. Ten preparat jest jedono dawkowy i będziemy mogli w krótkim czasie nabyć odporność i na przykład bezpiecznie wyjechać na zagraniczny urlop- mówi Elżbieta Cieślak rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Na chętnych czekają żołnierze obrony terytorialnej.

- Akcja przebiega bardzo sprawnie. Mamy uruchomione 4 nitki obsługują je wykwalifikowani żołnierze naszej formacji oraz pracownicy radomskiego szpitala specjalistycznego. Cała procedura trwa dosłownie kilka minut. żołnierze są bardzo dobrze przygotowani Każdy zaszczepiony po chwili odpoczynku może wrócić do swojego domu - tłumaczy ppłk Łukasz Baranowski zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Punkt drive- thru przy ul. Dębowej jest czynny od 10 do 18.