Czy w Radomiu będą szkoleni piloci samolotów cywilnych?

2021-08-02 10:20

Chcą żeby na radomskim lotnisku powstała szkoła dla pilotów samolotów cywilnych. Przedsiębiorstwo Port Lotnicze podpisało w tej sprawie list intencyjny ze spółką LOT-u zajmującą się szkoleniem pilotów w Polsce.

Zgodnie z podpisanym w sobotę 31 lipca listem intencyjnym w Radomiu ma powstać stała baza szkoleniowa LOT Flight Academy. . W tym celu PPL zapewni niezbędną infrastrukturę lotniskową w celu wykonywania lotów szkolnych, a LOT Crew kadrę instruktorską.

– My zapewnimy akademii LOT-u doskonałe warunki prowadzenia działalności szkoleniowej, w tym całodobowy dostęp do infrastruktury lotniskowej, biur, a także atrakcyjne warunki handlowe korzystania z naszych obiektów i pasa startowego. Natomiast lotnisko w Radomiu na pewno zyska na atrakcyjności dzięki obecności akademii, będzie bardziej rozpoznawalne dla pasażerów i linii lotniczych – wyjaśnia Stanisław Wojtera prezes przedsiębiorstwa PPL.

Z podpisanej umowy zadowoleni są przedstawiciele LOT Crew.

- Baza szkoleniowa  na lotnisku w Radomiu pozwoli akademii jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Lokalizacja i dostęp do infrastruktury lotniskowej zwiększą efektywność i atrakcyjność szkolenia w naszej akademii - mówi Dorota Dmuchowska – Członek Zarządu LOT Crew

Jak na razie na radomskim lotnisku trwają prace budowlane, które mają się zakończyć w drugiej połowie 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE