Czy Radom pomoże restauratorom?

2021-01-27 10:30
Czy miasto pomoże restauratorom?
Autor: Pixabay.com

Miasto proponuje kolejne rozwiązanie mające pomóc radomskim przedsiębiorcom. Tym razem chodzi o osoby prowadzące lokale gastronomiczne.

Miasto proponuje zwolnienie restauratorów  z konieczności wpłacenia pierwszej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Jednocześnie miasto chce, aby do końca roku została odroczona płatność dwóch kolejnych rat. Taką możliwość daje samorządom nowelizacja ustawy antycovidowej, której zapisy weszły wczoraj w życie - wyjaśnia wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

To jest bardzo ważne rozwiązanie i tak naprawdę czekaliśmy do ostatniej chwili, bo nasze działania są uzależnione od decyzji władz centralnych i prezydent podpisał ustawę antycovidową, która obowiązuje w roku 2021- a ta ustawa jest podstawą do uchwały, która będziemy chcieli zaproponować na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. 

Projekt uchwały jest już gotowy. Zostanie rozpatrzony przez radnych na nadzwyczajnej sesji, która ma się odbyć prawdopodobnie jutro.

Nasza propozycja to kolejny element wprowadzonego w ubiegłym roku programu „Bezpieczne Miejsca Pracy”. Jako samorząd chcemy wykorzystać wszelkie narzędzia, jakimi dysponujemy, aby wesprzeć przedsiębiorców w trudnym czasie pandemii i w ten sposób łagodzić gospodarcze skutki pandemii.

- mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Jeśli radni przyjmą uchwałę, osoby, które już wpłaciły pierwszą ratę będą mogły złożyć wniosek o zwrot pieniędzy lub o przesunięcie ich na poczet kolejnych rat.

Uwaga! Przygotowana uchwała nie zwalnia z obowiązku złożenia do 29 stycznia oświadczenia o wartości sprzedaży w poprzednim roku.